YENGEÇ YENİ AYI – 17.07.2023

Gökyüzünde Ay Güneş’in kalbinde, Ay düğümleri 1.5 senelik yeni döngüsünü Terazi-Koç aksında başlatmaya hazırlanıyor. Plüton, Ay düğümlerine yaptığı kare ile eşlik ediyor.

Yengeç burcunun en büyük öğretisi ‘Kalbim evimdir’ bilinci oluşturmak. Sığınağının durumunu bilmelisin; göz ardı edildiği için harabeye mi döndü, sesi duyulmadığı için karanlığa mı gömüldü? İhtiyaçlarını gözetmelisin; olduğu yer güvenli mi, kolayca ulaşılabilir mi?

Hak ettiği şefkati ve sevgiyi ona göstermelisin; görerek, duyarak, yok saymayarak, o an neye ihtiyacı varsa kabulle kucaklayarak ve kendine sımsıkı sarılarak..

Yeni döngüde Güney Ay düğümü Terazi, Kuzey Ay Düğümü ise Koç. 1.5 yıl boyunca öğreneceğimiz şey “Ben ve Seninleyken Ben” arasındaki dengeyi bulmak.

Sınırlarımızı nerelerde yok saydık?

İlişkilerimizde nerelerde onay almak ve kabul görmek için ya da ağzımızın tadı kaçmasın diyerek feda ettik ‘ben’liğimizi? Anlayışlı olmak için çabalarken kaç kere anlaşılamadık ya da sırf anlaşılabilmek için anlamaya çalıştık?

Herkesle bağımızı, ilişkimizi her gece başımızı yastığa koyduğumuzda sorgularken en son ne zaman kendimizle ilişkimizi sorguladık? Alacağımız tepkiyi düşünmeden sadece kendi gerçeğimiz olanı özgürce ne zaman söyledik? ”Ben’ derken, ‘Hayır’ ‘İstemiyorum’ derken ne zaman rahatsızlık duymak yerine ferahlık yaşadık?

Tüm bunların sorgulamasıyla geliyor Ay düğümleri. Öncesinde bugün yaşanan Yeni Ay ile kalbimizi ve öz şefkatimizi hatırlatırken, yapacağı Plüton açısıyla kalıcı dönüşümler getiriyor.

Geçmişte öğretilen, basmakalıp yargılarla gelen fedakârlık ve bencilliği, uyum ve cesareti yeniden anlamlandırmaya başlıyoruz.

Kurdun alfalık yolculuğudur Güney Ay düğümü Terazi – Kuzey Ay düğümü Koç. Sürüdeki kurdun benliğini keşfe çıktığı ve lider olma cesaretini sınadığı bir yolculuktur bu.

İçinizdeki Alfa ile kolaylıkla buluşmanızı dilerim.

Sevgiyle,

Scroll to Top