Hoşgeldin! Ben Tuba,

Sana kendi yolculuğumdan bahsetmek istiyorum. 2019 yılında başlayan hayatımdaki değişimler sonucunda yolum, bilinen en eski inanç sistemlerinden olan Şamanizm ile kesişti ve Şaman rehber Umut Fırat Eroğlu’ndan ‘Şamanizm Bilgeliği’ başlangıç ve ileri seviye eğitimlerini aldım. Pratik eğitimlerine devam ederken bir yandan da Umut Fırat’ın kurucusu olduğu Kökler ve Dallar topluluğunda iletişim ve organizasyon sorumlusu olarak görev aldım. Düzenlediğimiz çeşitli inzivalarda yaptığımız ritüeller ile bu kadim öğreti içsel yolculuğumda derin bir dönüşüme vesile oldu. Bu esnada gökyüzünü ruhsal boyutta inceleyen Evrimsel Astroloji ile tanıştım ve Gonca Kalabalık’tan aldığım temel ve ileri seviye astroloji eğitimini tamamladım. Sonsuz bir okyanus olan yıldızların ilmini daha iyi anlayabilmek için farklı ekolleri araştırmayı ve öğrenmeyi tercih ediyorum. Keşfime Ceren Ece Yalçın ile Modern Astroloji’de derinleşerek devam ederken astrolojik danışmanlık da veriyorum. Aynı zamanda Kundalini Reiki masterım. Sizinle buluşmama vesile olan bütün bu yolculuğun özeti ise;

Sema’ya tutunan köklerinden yeryüzüne uzanan dallarının yolculuğunu anlamlandırmak için kadim bilgeliklerin kapısını çalan bir ruhum.. Çıktığım bu eşsiz yolculukta Bir’likten aldığım sevgiyi yine Bir’liğe dönmesi ve kalbime şifa olan bilgelikleri her cana şifa olması niyetiyle paylaşarak yoluma devam ediyorum.

Sevgiyle,

Selamlar herkese, ben Çağıl. 

Bir ikizler okumayı, öğrenmeyi, araştırmayı ve anlatmayı ne kadar çok seviyorsa bende o kadar seviyorum. Astroloji ve Tarot’un kendini daha iyi anlayabilmek ve çevrende olan bitenleri daha iyi kavrayabilmek için bizlere verilmiş anahtarlar olduğuna inanıyorum. Elimizde böyle güçlü araçlar varken en iyi şekilde öğrenmek ve kullanmak gerektiğine inanıyorum.  

2021 yılında Gonca Kalabalık’ın Kendini Derin Tanı sınıfı ile başladım astroloji öğrenmeye. Daha sonra Evrimsel Astrolog Kaypacha’nın astroloji okulu School of New Paradigm Astrology’e üye olarak devam ettim öğrenmeye. Geçtiğimiz yıl Ceren Ece Yalçın’ın, farklı ekollerin astrolojiye bakışını harmanlayan Butik Astroloji sınıfı ve Didem Karaşahin’in ezoterik ve mitolojik öğeleri inceleyen Mitolojik Astrolojiye Giriş dersi gibi eğtim ve birçok seminer ile astroloji dağarcığımı genişletmeye devam ettim. 

Lise yıllarından beri hayatımda olan Tarot’a olan ilgimi ise, geçtiğimiz yıl Deniz Yörükoğlu/Mystearion Tarot’tan aldığım dersler ve yerli ve yabancı kaynaklardan yaptığım araştırmalarla geliştirdim. 

Bu bilgi ve deneyimlerle, sana da yardımcı olabilecek tarot ve astroloji danışmanlığı sunarken niyetim, bana şifa getiren bu öğretilerle sizler arasında bir köprü kurarak yapacağınız keşiflere eşlik etmek!

Sevgiyle,

Scroll to Top